Karjeros pertrauka

by | Rgp 25, 2024 | 0 comments

Darbo rinka turi tam tikrą cikliškumą, su savo pikais ir nuosmukiais. Dažniausiai žmonės darbo paieškas pradeda nuo rugsėjo ir sausio pirmųjų dienų. Tokie sprendimai yra labai susiję su atostogomis, po kurių, žmonės grįžę į darbus, jaučiasi nepailsėję. Tada ir nusprendžiama ne tik palikti esamą organizaciją, bet ir visai nedirbti, skiriant laiko sau ar šeimai, o gal naujam pomėgiui ar svajonei įgyvendinti.

Karjeros pertraukos gali būti sąmoningos ir priverstinės. Sąmoningos dažniausiai būna nuo perdegimo, kai nusprendžiame visiškai keisti karjeros kryptį, norime pailsėti ar pakeliauti po pasaulį, susirinkti save arba išeiname vaiko priežiūros atostogų. Priverstinės, tuo tarpu, gali būti susijusios su dalykais, kurie nuo mūsų ne visai priklauso. Tai artimo slaugymas, staiga atsiradusios sveikatos problemos, pandemija ar organizacijos bankrotas, restruktūrizavimas.

Karjeros pertrauka gali svyruoti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

Taigi, į ką reiktų atkreipti dėmesį karjeros pertraukos metu? Nepaisant to, ar tai buvo priverstinis, ar sąmoningas sprendimas, pasistenkite įgyti naujų įgūdžių. Tai nėra taip jau ir sunku, kaip gali atrodyti. Tarkime, jei buvote vaiko priežiūros atostogose, pagalvokite ką naujo išmokote? Gal tapote labiau organizuoti bei disciplinuoti, greičiau pradėjote spręsti problemas, pradėjote į priekį numatyti daugiau galimų situacijų ir pan.

Gal augote kaip asmenybė skaitydami knygas apie konkrečią sritį, o gal pavyko baigti online kursus, dalyvavote nuotoliniuose  seminaruose, savanoriavote, kam nors padėjote prisidėdami prie kokio nors projekto, lankėtės specialioje stovykloje ir pan. Visi jūsų įgyti įgūdžiai bus vertingi.

Jei jau norite ar turite galimybę sugrįžti į darbo rinką, pasiruoškite personalo specialistams tinkamai apibrėžti atsiradusią karjeros pertrauką.

Pirmiausiai pradėkite nuo savo CV ir Linkedin profilio atnaujinimo. Jums tikrai nebūtina įvardinti atsiradusio nedarbo kaip karjeros pertraukos. Štai keletas pasirinkimų: saviugda, profesinis tobulėjimas, savanorystė, persikraustymas į kitą miestą ir t.t. Lygiai taip pat kaip rašytumėte savo įgūdžius dirbdami organizacijoje, taip ir čia, rekomenduojame juos išskirti.  Net jei slaugėte savo artimąjį ar turėjote asmeninių sveikatos problemų, galite nurodyti, jog praplėtėte žinias medicinos, slaugos srityje ir pan.

Antra, būtinai pasirepetuokite galimus klausimus ir atsakymus, kad darbo pokalbio metu jaudulys nepakištų kojos. Tą galite padaryti kalbėdami prieš veidrodį, įrašydami pokalbį savo telefone ar papasakojant draugams savo istoriją.

Būkite savimi pasitikintys. Karjeros pertrauka jau seniai nėra gėda, ypač jei slaugėte artimą.  Pokalbio metu galite pasidalinti, jog šeima išgyveno ne itin lengvą laikotarpį, bet  džiaugiatės, kad tuo metu galėjote būti kartu su ja. Dabar, kai viskas jau išsisprendė, esate pasiruošę grįžti prie savo karjeros ir vėl susifokusuoti į darbą. Nesileiskite į ilgus komentarus apie savo ar artimo ligas, nes tai jautri informacija. Papasakokite daugiau apie turimas patirtis ar įgūdžius, kurie atitinka minėtą poziciją, dėl kurios kalbatės su personalo specialistu.

Sužinokite daugiau šia tema

Susiję tinklaraščio įrašai

Šališkas vadovas. Kodėl svarbu išklausyti abi puses?

Šališkas vadovas. Kodėl svarbu išklausyti abi puses?

Šiuolaikinis verslo pasaulis reikalauja ne tik talentingų vadovų, bet ir gebėjimo efektyviai bendrauti bei bendradarbiauti. Vienas iš svarbiausių vadovo įgūdžių – sugebėjimas išklausyti abi puses. Tai ypač aktualu, kai kalbame apie konfliktus, sprendimų priėmimą ar...