Ne kiekviena vieta, kurioje tinki, Tau skirta

by | Lie 24, 2024 | 0 comments

Kiek laiko verta laukti, kol pritapsite naujoje darbovietėje?

Jausti nepasitenkinimą pirmosiomis darbo dienomis ar savaitėmis yra visiškai natūralu. Mat naujo darbo pradžia dažnai būna staigus pokytis, tad gali praeiti net keli mėnesiai, kol pradėsite jame jaustis komfortiškai. Tačiau, kaip atpažinti, kada išėjimas iš komforto zonos pavirsta į ženklą, kad turėtumėte palikti organizaciją? Atsakymus pateikia globalios personalo sprendimų bendrovės „Manpower“ Lietuvos padalinio verslo operacijų vadovė Evelina Latyšovič.

Įvairūs veiksniai gali lemti nepatogumus naujoje darbovietėje. Galbūt pasiilgstate senų kolegų arba gailitės, kad nepadarėte pertraukos tarp darbų. Gąsdinti gali ir įgytos aukštesnės pareigos ar padidėjęs atsakomybių kiekis. Tačiau, tam tikrais atvejais, jausmas, kad kažkas negerai, yra pagrįstas, ir išėjimas iš darbo gali būti geriausia išeitis. Taigi, kokie yra ženklai, kad nauja darbovietė jums yra netinkama?

Nesuderinti darbo lūkesčiai

Vienas esminių pasitenkinimo darbu rodiklių – vykdomų ir pažadėtų pareigybių atitikimas. Kartais pradėję dirbti pastebime, jog naujoje darbovietėje priskiriamos mums nepriklausančios darbo funkcijos, o ir krūvis daug didesnis nei  buvo pristatytas darbo pokalbio metu.

Tokiais atvejais būtina pasiteirauti tiesioginio vadovo (-ės), kodėl susiklostė tokia situacija ir ar ji keisis. Jei jis (-ji) tvirtina, kad padėtis negerės, arba, jog taip ir buvo sutarta, tai ženklas, kad darbas gali būti jums netinkamas. Jei jūsų lūkesčiai nepasiteisina, o problemos sprendimo nematyti, tikslinga apsvarstyti galimybę darbo santykius nutraukti.

Toksiška darbo aplinka

Psichologinė gerovė, kurią tiesiogiai veikia įmonėje paplitusi bendravimo kultūra, yra itin svarbus veiksnys naujoje darbovietėje. Kartais jau pirmosiomis darbo dienomis pastebime, kad dirbti su tiesioginiu vadovu ar kolegomis neįmanoma.

Jei jūsų vadovas pirmomis dienomis kelia balsą, nesistengia jūsų įtraukti į komanda, o kolegos linkę į apkalbas ar mobingą – visa tai – toksiškos darbo aplinkos elementai. Tokios sąlygos gali greitai pakenkti jūsų emocinei ir fizinei savijautai. Tad tokiu atveju geriausias sprendimas jūsų gerovei gali būti naujos darbo vietos paieška.

Netinkama organizacinė kultūra

Jūsų asmeninė ir įmonės organizacinė kultūra bei vertybės turi sutapti. Gali būti, kad prisijungę prie naujos darbovietės pastebite, kad joje vadovai pernelyg įsitraukę į darbų kontrolę, nepakankamai atvirai bendraujama, o darbo ir  poilsio pusiausvyros neturėjimas laikoma normalia praktika.

Šį kultūrinį neatitikimą galite pajusti jau pirmosiomis darbo dienomis, tačiau kartais tai išryškėja tik po ilgesnio laiko. Tikslingai išnaudokite bandomąjį laikotarpį ir įvertinkite, kaip giliai šie kultūriniai aspektai įsišakniję į pačią organizaciją. Jei ilgainiui pastebite, kad tai jums kelia nuolatinį nerimą, gali būti protinga persvarstyti, ar ši įmonė jums yra tinkama.

Nebijokite pokyčių ir drąsiai ieškokite sau tinkamiausios darbo vietos!

“Manpower Lietuva” straipsnis

 

 

Sužinokite daugiau šia tema

Susiję tinklaraščio įrašai

Šališkas vadovas. Kodėl svarbu išklausyti abi puses?

Šališkas vadovas. Kodėl svarbu išklausyti abi puses?

Šiuolaikinis verslo pasaulis reikalauja ne tik talentingų vadovų, bet ir gebėjimo efektyviai bendrauti bei bendradarbiauti. Vienas iš svarbiausių vadovo įgūdžių – sugebėjimas išklausyti abi puses. Tai ypač aktualu, kai kalbame apie konfliktus, sprendimų priėmimą ar...